1ST & 2ND GRADE DIVISION
BASKETBALL
upward-sports-blue-on-white
TEAM: Beavers
COACH: Nathan Bollinger
PRACTICE TIME: Mondays at 5pm
ROSTER:
Kylee Bollinger
Hunter Byers
Khloe Camden
Addelynn Durbin
Noah Hulsey
Noah Kohut
Avery Pirtle
Christopher Proctor
 
TEAM: Boilermakers
COACH: Scott & Crystal Hagerty
PRACTICE TIME: Thursdays at 5pm
ROSTER:
Zachery Asher
Brendan Black
Hayes Buchanan
Jaxson Cox
Connor Dunn
Thomas Hagerty
Brylie Magura
Grace Walton
Katie Wilson
 
TEAM: Golden Knights
COACH: Jeremy Jones
PRACTICE TIME: Tuesdays at 7pm
ROSTER:
Jozlyn Jones
Aubree Lansing
Blane Lashley
Jonas Loughary
James Martin
Isaac Pipkin
Elijah Westrup
Landon Wigger
 
TEAM: Gophers
COACH: Jeff Jones
PRACTICE TIME: Fridays at 8pm
ROSTER:
Khloe Barnett
Madeline Jones
Rafael Shawn Luba
James Perret
Brady Seaton
Reece Shibley
Lili Smith
Thomas Cannon
 
TEAM: Jayhawks
COACH: Lance Jones
PRACTICE TIME: Fridays at 6pm
ROSTER
Samuel Black
Cash Crocker
Neal Hartman
Kai Hurst
Genevieve Johnson
Jacob Jones
Richard Lewis
Levi Reynolds
 
TEAM: Lions
COACH: Brandon & Courtney McIntyre
PRACTICE TIME: Thursdays at 7pm
ROSTER:
Aden Brown
Kolten Holdman
Valerie Jenkerson
Caleb McFarland
Capri McIntyre
Mason Mullery
Alex Northrup
Grant O’Bryan
 
TEAM: Minutemen
COACH: David Kennard
PRACTICE TIME: Tuesdays at 6pm
ROSTER
Emery Becker
Colton Burgan
Braxton Kennard
Dax Kennard
Tyce Manzella
Isabella McMillen
Sophia McMillen
Carson Peery
 
TEAM: Redbirds
COACH: Jessica Barton
PRACTICE TIME: Mondays at 7pm
ROSTER:
Harrison Barton
Addie Callahan
Aaron Curdt
Milton Detring
Makaleigh Hahn
Aden Marler
Rylan Pettus
Jeffrey Senter
 
TEAM: Shockers
COACH: Rick Queen
PRACTICE TIME: Tuesdays at 6pm
ROSTER:
Easton Head
Trenton Kelley
Trevor Love
Kannon Lybarger
James Mayberry
Jeremiah Mayberry
Aubre Queen
Ava Richardson
Alivia Wilfong
 
TEAM: Spartans
COACH: Adam Redecker
PRACTICE TIME: Thursdays at 6pm
ROSTER:
Cameron Coppedge
Grace Hand
Parker Jaco
Maggie Kelly
Asher Pettus
Kayelyn Redecker
Zoey Rutledge
Vivian Sisk
Cooper Sprung
 
TEAM: Trojans
COACH: Bobby Upchurch
PRACTICE TIME: Thursdays at 5pm
ROSTER: 
Alicia Akins
Layken Baker
Kinleigh Hayes
Jude Kennon
Colby Lathrom
Finley Roth
Zyler Thomas
Jedediah Upchurch
 
TEAM: Yellow Jackets
COACH: Daniel Warden
PRACTICE TIME: Fridays at 5pm
ROSTER:
Trenton Ashburn
Addyson Bone
Annalissa Burns
Cruz Embry
Bode Herr
Grace Little
Makia Walton
Lane Warden